Doświadczenia w pracy różnych HandlowcówOd pół roku pracuję na stanowisku doradca handlowy Lublin. Ta praca bardzo mi się podoba, choć na początku miałem obawy czy sobie poradzę. Realizacja planów sprzedażowych w pierwszym miesiącu pracy, była na granicy pięćdziesięciu procent. Byłem załamany, ale koledzy dłużej pracujący w branży pomogli, podpowiadali jak rozmawiać z klientem i jak ułożyć plany sprzedażowe. I tak powoli udało mi się zrealizować założenia pracodawcy. W tej chwili wszystko dobrze się układa. Ciągle jeszcze zdobywam nowe doświadczenia zawodowe, ale jestem już niezłym fachowcem. Jestem zadowolony z zarobków, a ostatnio zaproponowano mi uczestniczenie w kursie dokształcającym, który sfinansuje zakład pracy. Czuję się doceniony, bo na ten kurs idę z kolegą, tylko nam zaproponowano podniesienie kwalifikacji zawodowych, jest to wyróżnienie. Może po jego ukończeniu będę miał szansę na awans i podwyżkę. Szkolenie to odbywa się na wyjeździe i traktuję go jako urlop, bo dowiedziałem się, że zajęcia trwają pięć godzin, a później jest czas wolny i będzie go można wykorzystać dla siebie.

Comments (4)

 1. Tomasz said on 14-02-2010

  Nie wolno zrażać się niepowodzeniami na początku i rezygnować z pracy. Z takim podejściem można jedynie stracić szansę nauczenia się czegoś nowego i znalezienia świetnej pracy.

 2. Dominika said on 02-05-2011

  Zgadzam się w 100% z Tomaszem. Ja też swoje początki wspominam mało ciekawie, jednak wystarczyło zacisnąć zęby i byle do przodu! Po dwóch miesiącach byłam już bardzo zadowolona z pracy!

 3. Maria said on 29-02-2012

  To chyba zależy od nastawienia. Ja wiedziałam, że poczatek jako doradca handlowy nie będzie łatwy, dlatego nie nastawiałam się od razu na 120% normy i wielkie zarobki.

 4. Edyta said on 21-04-2012

  Też miałam złe dobrego (pewnie) początki. Niestety – poddałam się bez walki. Apeluję do wszystkich, którzy są w dołku – poczekajcie! Nie śpieszcie się z decyzją, bo a nuż się Wam uda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *