Customer Support Advisor with Dutch

Miejsce pracy: Szczecin
Job description:

Role: As a Customer Service Advisor, you will be the first point of contact for the customer, responding to the various incoming requests, solving the emerging issues and you will be responsible for the following:

  • Provide assistance via telephone, e-mail, chat and social media regarding the platform.
  • Listen carefully and understand customer needs.
  • Building a good relationship with the customer.
  • Participate in activities and meetings to improve service quality and customer satisfaction.
Requirements:
  • C1 language skills level for Dutch and B1/B2 language skills level for English.
  • Good use of PC and online browsing.
  • Customer orientation and attention to detail.
  • High problem-solving capacity.
  • Excellent communication skills.
  • Previous experience in customer service will be considered a plus.
We offer:
  • Indefinite Employment Contract.
  • Very attractive salary.
  • Performance bonuses and rewards.
  • Training and development programs.
  • Medical services.
  • Private medical care.
  • Group insurance program, sports and leisure program.
  • A very dynamic and international work environment with plenty of career opportunities.
  • Social activities, events and celebrations.
  • Multinational environment.
  • Hot drinks.

Podobne oferty:

23.06.2024

Specjalista ds. pomocy technicznej w języku szwedzkim

Firma: Concentrix

Lokalizacja: lubelskie / Lublin

Zakres obowiązków: Obsługa zgłoszeń telefonicznych od techników i monterów urządzeń fotowoltaicznych Diagnozowanie i rozwiązywanie przyjętych zgłoszeń Kontrola poprawności rozwiązania występujących usterek technicznych Współpraca z innymi poziomami wsparcia technicznego i inżynierami serwisu Wprowadzanie...

Więcej informacji

23.06.2024

22.06.2024

Specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta w języku niemieckim

Lokalizacja: śląskie / Katowice

Twój zakres obowiązków: Obsługa połączeń przychodzących Aktywna sprzedaż usług klienta Przygotowywanie ofert odpowiadających potrzebom klientów Wprowadzanie danych do systemu Nasze wymagania: Znajomość języka niemieckiego (poziom C1) Szeroko rozwinięte umiejętności sprzedażowe Otwartość w relacjach z...