Doświadczenia w pracy różnych HandlowcówWszyscy doskonale wiedzą na czym polega praca doradcy handlowego. Ja też tak myślałem podejmując się pracy na stanowisku doradca handlowy Katowice. Początki były jednak dosyć trudne i to nawet do tego stopnia, że chciałem się zwolnić i szukać innego zajęcia, jednak moja sytuacja finansowa nie pozwalała mi na pozostanie bez pracy. Dzisiaj jestem już zadowolony ze swojej pracy. Nauczyłem się zaangażowania i samodyscypliny, która jest bardzo potrzebna w tym zawodzie, ponieważ większość zarobków jest od tego uzależniona. Umiejętności w nawiązywaniu kontaktów z klientami też uczyłem się trochę czasu gdyż do każdego klienta trzeba podejść indywidualnie i nigdy do końca nie wiadomo jak zareaguje. Dlatego też praca ta jest stresująca i trzeba umieć sobie z nim radzić ponieważ doradca handlowy reprezentuje firmę i nie może sobie pozwolić na kłótnie z potencjalnym klientem. Ważne jest również, żeby mieć prawo jazdy kategorii B, bo jest tak o wiele łatwiej i szybciej, a co za tym idzie wyższe wynagrodzenie. Stwierdzam, że doradca handlowy to ciekawe zajęcie lecz nie wszyscy mogą podjąć pracę na tym stanowisku.

Comments (3)

  1. Martin said on 02-02-2012

    Z początku to prawie wszystko wygląda strasznie, a jak się trochę w tym posiedzi, pouczy, to okazuje się, że jednak nie jest tak tragicznie:)

  2. Alex said on 21-04-2012

    Mi niestety nie udało się przetrwać kryzysu – teraz żałuję, że nie spróbowałam poczekać jeszcze parę tygodni i dopiero rzucić pracę.

  3. Piotrek said on 07-06-2012

    Ja nie miałem kryzysu. Jakoś tak się wszystko ułożyło, spotkałem wspaniałych, wyrozumiałych ludzi, którzy mi pomogli i od razu jakoś tak wszystko zaczęło do siebie pasować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *