Doświadczenia w pracy różnych Handlowcówpożądane cechy fizyczne doradcy handlowegoNie od dziś wiadomo, że celem nadrzędnym każdej działalności handlowej jest sprzedaż jak największej ilości produktów. Aby dana firma handlowa mogła osiągnąć długotrwały sukces, musi przede wszystkim zainwestować w odpowiedni kapitał ludzki. Doradcy handlowi w potocznym języku nazywani przedstawicielami handlowymi, są istotnym i nieodzownym elementem każdej branży handlowej.

Doradca handlowy jest głównym łącznikiem klienta z firmą, to właśnie na nim spoczywa odpowiedzialność, aby usatysfakcjonować klienta i sprawić, że pozostanie wierny wobec reprezentowanej przez handlowca firmy.

Wybór odpowiedniego kandydata na stanowisko doradcy handlowego nie należy do najprostszych, dlatego też podczas procesu rekrutacji head-hunterzy zwracają uwagę na nawet najmniejszy szczegół.

Jedną z najważniejszych kwestii, która decyduje o wyborze doradcy handlowego jest posiadane przez niego określonych cech fizycznych. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, iż pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Wygląd zewnętrzny i cechy fizyczne w przypadku doradcy handlowego mogą zasadniczo wpływać na wyniki sprzedaży.

Idealny doradca handlowy powinien wyróżniać się na tle innych osób nienagannym wizerunkiem, który wzbudza zaufanie u klienta. Strój kandydata powinien być schludny, zadbany i stonowany do danej sytuacji. Handlowiec powinien unikać noszenia nadmiernej biżuterii, piercingu oraz tatuaży, gdyż ozdoby te nie wzbudzają ufności.

Bardzo ważna jest również postawa oraz ton głosu doradcy handlowego. Nadmierna gestykulacja jest nie stosowna, bardzo ważne jest, aby doradca handlowy był osobą spokojną i opanowaną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *